Speciální pryskyřice

Řada speciálních pryskyřic (Specialty Resins) obsahuje speciální přísady optimalizované pro unikátní vlastnosti, které umožňují nové použití na SLA tiskárnách Formlabs.

Varianty:

High Temp Resin (vysokoteplotní pryskyřice) odolává teplotě 238 °C při 0,45 MPa a hodí se tak skvěle pro aplikace při vysokých teplotách, stejně tak při výrobních procesech, jako je odlévání a tváření za tepla. Vhodná na prototypy forem, odolné tvarovky, přesné součásti rozvodů horkého vzduchu a kapalných látek atd.

ESD Resin (ESD pryskyřice) je odolný materiál chránící proti přenosu elektrostatického výboje. Nákladově efektivní řešení pro 3D tisk vlastních nástrojů, přípravků a držáků. Vhodnými příklady použití jsou nástroje a upínky ve výrobě elektroniky, antistatické prototypy a koncové díly, zásobníky pro manipulaci s díly a jejich skladování.

Flame Retardant (FR) Resin (samozhášivá pryskyřice) je materiál certifikovaný podle normy UL 94 V-0. Vhodný pro odolné a pevné díly s dlouhou životností jak v interiérech tak v průmyslovém prostředí. Pryskyřice FR je samozhášivá a bezhalogenová s příznivými hodnotami hoření, kouře a toxicity (FST). Hodí se na výrobky pro interiéry letadel, automobilů a kolejových vozidel, ochranné kryty elektroniky, ale i pro nástroje, upínky a náhradní díly do průmyslových provozů.