Pevné pryskyřice

Pevné pryskyřice (Rigid resiny) jsou příhodné pro prototypování pevných a tvrdých dílů snášejících ohyb, teplo a působení chemikálií. Výhodou je rozměrová stálost i v zatížení, křehkost materiálu se projeví selháním až při překročení meze odolnosti materiálu.

Varianty:

Rigid 10K Resin se skelným plnivem a hladkým matným povrchem je nejtvrdší pryskyřicí v nabídce pro konstrukční účely. Ideální pro přesné průmyslové díly, které mají vydržet větší zatížení bez ohybu, odolává teplu i chemikáliím. Vhodná je pro předlohové modely forem a vložek, modely pro aerodynamické testy, teplu odolávající díly a přípravky vystavené různým kapalinám. Tato pryskyřice dokáže simulovat tuhost součástí termoplastů obsahující skelná a jiná vlákna.

Rigid 4000 Resin díky vyztužení sklem vyniká kombinací vysoké tuhosti a přesnosti. Povrch tisku je hladký a lesklý. Je vysoce odolná vůči deformaci během času a uplatní se zejména při tisku tenkých stěn a detailů. Je to vhodný materiál pro výrobu modelů lopatek turbín a větráků, spojů, nástrojů či krytů elektroniky a skříní do automobilového průmyslu.

Grey Pro Resin je první volbou pro použití u univerzálních prototypů. Nabízí vysokou přesnost a také mírné protažení a nízké tečení. Využijete ji třeba pro koncepční modelování, opakovaně používané funkční prototypy i přesné předlohy pro formování.