Pružné a elastické pryskyřice

Pružné a elastické pryskyřice (Flexible & Elastic resins) vám umožní převzít výrobu silikonových, uretanových a pryžových dílů do vlastních rukou a během pár hodin pomocí 3D tisku.

Varianty:

Elastic 50A Resin (elastická pryskyřice tvrdosti Shore 50A) je nejměkčím materiálem v nabídce. U prototypů tímto materiálem můžete nahradit silikonové součásti a hodí se všude tam, kde má být daná součást ohýbána, natahována, stlačována a opakovaně namáhána bez přetržení. Vhodná pro prototypy nositelné elektroniky, spotřebního zboží, lékařských výrobků, v robotice nebo pro speciální efekty v umění a filmové tvorbě. Tiskne se ve vrstvě 100 mikrometrů.

Flexible 80A Resin (pružná pryskyřice tvrdosti Shore 80A) je nejtužším materiálem z řady pružných a elastických pryskyřic. Dobře imituje flexibilitu gumy nebo TPU. Nabízí ideální poměr měkkosti a odolnosti, dobře odolává ohýbání, napínání a stlačování – a to i v opakovaný cyklech. Materiál s využijete na madla a úchyty přes těsnění, tlumiče, masky a výstelky až po nositelné prototypy nebo třeba anatomické modely chrupavek, šlach a vazů.